z

Aktywny weekend za nami

19.11.2012

Aktywny weekend za nami

Chyba nikomu nie trzeba mówić, że uprawianie sportu jest korzystne dla zdrowia. Co tydzień przekonują się o tym uczestnicy spotkań zBiegiemNatury. W ostatnią niedzielę mieli m.in. możliwość poznania ćwiczeń tzw. siły biegowej. Dowiedzieli się także, jaka aktywność najlepiej wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. Z kolei podczas zawodów Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury była okazja, by poznać, porozmawiać i pobiec ramię w ramię z wielkimi sportowcami – Iwoną Guzowską oraz Adamem Korolem.

Siła biegowa to nic innego, jak zestaw ćwiczeń, głównie tzw. skipów, których systematyczne wykonywanie wzmacnia nogi i poprawia ogólną kondycję. Kilka z podstawowych ćwiczeń siły biegowej poznali uczestnicy spotkania Bydgoszcz zBiegiemNatury. - Chcemy pokazać, że bieganie to czynność złożona, w zakres której wchodzą różne aspekty ćwiczeń, w tym siła biegowa. Mamy pełną świadomość, że spotykamy się z tymi, którzy dość niedawno zaczęli swoją przygodę z bieganiem, więc wszystkie ćwiczenia są dostosowane do możliwości uczestników tak, aby każdy mógł poprzez zabawę poznawać tajniki biegania – tłumaczy Michał Brzeziński, trener zBiegiemNatury w Bydgoszczy.

Wrocławianie mieli z kolei okazję, by dowiedzieć się, co robić, by zredukować tkankę tłuszczową. Sprawdzili to na własnej skórze.  – Tkanka tłuszczowa spala się dopiero po 30 minutach wysiłku w tzw. pułapie tlenowym, ponieważ dopiero wtedy jest wykorzystywana do produkcji energii potrzebnej np. do biegu – wyjaśnia Jacek Bocian, trener zBN we Wrocławiu.

Uczestnicy zajęć Poznań zBiegiemNatury przekonali się, jak ważne jest wykonywanie ćwiczeń wzmacniających, które chronią przed kontuzjami. W Olsztynie grupa została podzielona na dwie części. Ta bardziej zaawansowana, po wspólnej rozgrzewce przebiegła trasę, na której w najbliższą niedzielę, 25 listopada odbędą się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Olsztyn zBiegiemNatury.

Z kolei w minioną sobotę możliwość sprawdzenia się była w Gdańsku. Pierwsze zawody Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury przyciągnęły blisko 200 biegaczy. Na 5-kilometrowej trasie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, która jest najbardziej wymagającą ze wszystkich, na których odbywają się spotkania i zawody z cyklu Grand Prix zBN biegali także goście specjalni – Iwona Guzowska, mistrzyni świata w kickboxingu i boksie zawodowym oraz Adam Korol, mistrz świata i mistrz olimpijski w wioślarstwie. - Najbardziej dał się we znaki pierwszy podbieg. Właściwie cały kilometr na początku był pod górę. Można się zmęczyć - mówi Adam Korol, który zajął 10. miejsce. - Uważam, że to duża zaleta trasy. Jest ciekawa i zaskakująca. Na pewno będę uczestniczył w kolejnych zawodach.

Najbliższe zawody Grand Prix zBiegiemNatury już w sobotę, 24 listopada w Bydgoszczy oraz w niedzielę, 25 listopada w Olsztynie. Zapisy trwają!

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni