CITY TRAIL Junior – wspieramy potrzebujące dzieci

10.09.2015

CITY TRAIL Junior – wspieramy potrzebujące dzieci

W nowym sezonie postanowiliśmy część wpisowego z biegów dzieci i młodzieży przeznaczyć na cele charytatywne. W każdej kolejce naszych zawodów będziemy mieć inny cel. Pierwszym z nich będzie pomoc 3-letniej Tosi z Nakła.

Antosia Ćwikła choruje na zapalenie mózgu, które robi Jej ogromną krzywdę. Zespół Rasmussena – bo taką chorobę zdiagnozowano u dziewczynki – jest niezwykle rzadkim rodzajem zapalenia mózgu. Na świecie zarejestrowano jedynie 200 chorych. Objawia się drgawkami, złożonymi napadami, padaczką i postępującym porażeniem połowiczym (obejmującym mięśnie jednej połowy ciała). Choroba może doprowadzić do nagłej śmierci. W czerwcu Tosia miała nawet 400 napadów na dobę! Dziś czeka na termin skomplikowanej operacji (hemisferektomia) w niemieckiej klinice. 15 września będzie miała przedoperacyjne badania. Udało się do nich doprowadzić, bo rodzice prowadzą zbiórkę pieniędzy na leczenie Antosi. Potrzeba 75 000 Euro, w tej chwili mają już ponad 80% tej kwoty, co pozwoliło na rozpoczęcie leczenia.

Córeczka jest całym naszym światem, ma dopiero 3 latka, a już zmaga się z tak okrutną chorobą i walką o życie. Nie potrafimy żyć z myślą, że możemy stracić kochane dziecko, że w jednej chwili może jej już nie być pozostawiając pustkę, której nic na świecie nie wypełni. Nasze życie zmieniło się o 180 stopni. Nie jesteśmy już tymi samymi ludźmi. Nasze życie ma jeden cel: uratować naszą córeczkę. Choroba postępuje bardzo szybko i nie wiemy ile jeszcze maleńkie ciałko Tosi jest w stanie wytrzymać… Mamy naprawdę niewiele czasu – piszą rodzice dziewczynki.

W jaki sposób pomożemy?

Opłata startowa za pojedynczy bieg CITY TRAIL Junior to 2 zł, z czego 1 zł będzie przekazany dla Tosi. Środki dla dziewczynki zbieramy od pierwszego biegu w edycji – 13 września w Bydgoszczy, przez wszystkie zawody pierwszej kolejki cyklu. 

Opłaty za pojedyncze biegi dokonujecie w biurze zawodów, gdzie będzie czekać specjalna skarbonka. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wrzucić do niej więcej niż 2 zł – całą nadwyżkę przekażemy na leczenie Tosi. W przypadku karnetów, które opłaca się poprzez elektroniczny system nie można wpłacić więcej niż 10 zł, dlatego jeśli ktoś chciałby przeznaczyć większą kwotę na pomoc dla Antosi, może to zrobić w biurze zawodów. Ponieważ karnety można wykupić także przed drugim biegiem w każdym z miast, po zamknięciu możliwości zarejestrowania dzieci na cały cykl z góry, pieniądze z karnetów podzielimy proporcjonalnie na 6 celów i 1/6 całej zebranej kwoty przekażemy dla Tosi. 

Więcej o Tosi przeczytacie na stronie siepomaga.pl