Ekipa

Ekipa CITY TRAIL - czyli kto organizuje dla Was zawody

Grand Prix CITY TRAIL to kontynuacja Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych oraz Grand Prix zBiegiemNatury. Tradycja imprez przez nas organizowanych ma już niemal 5 lat. Sam pomysł jesienno-zimowego cyklu biegów powstał w głowie dwóch Piotrów – Książkiewicza i Bętkowskiego, kiedy byli na studiach - w 2009 roku. Bez problemu namówili znajomych biegaczy i nie-biegaczy do pomocy w organizacji zawodów przełajowych. Przez te kilka lat ekipa nieco się zmieniła. W tej chwili przy organizacji biegów na stałe pracują:

Piotr Bętkowski (Benek) 

CITY TRAIL powstał z połączenia pasji do biegania i młodzieńczego szaleństwa. Nie wiem co byśmy robili teraz w weekendy, gdybyśmy z Piotrem (Szmajchelem) nie wpadli na ten szalony pomysł w 2009 roku. Czym zajmuję się podczas zawodów? Hm… A jest coś, czego nie robię? ;) 

Plany/marzenia biegowe: Dążyć do poprawy rekordów życiowych oraz wystartowanie w biegach na siedmiu kontynentach. 

Sukcesy sportowe: Zwycięstwo w Biegu Rzeźnika z Piotrkiem oraz dwukrotne zwycięstwo w Chudym Wawrzyńcu (80 km+). Życiówki: 2:34:44 w maratonie, 1:14:05 w półmaratonie i 33:14 na dystansie 10 km.

Obserwuj w serwisie Instagram  
 

Piotr Książkiewicz (Szmajchel)

Od 2009 roku cykl Grand Prix traktuję niemal jak swoje dziecko. Ponieważ wiadomo, że dzieci mają duże potrzeby to ciągle zastanawiam się i kombinuję, czego jeszcze mu brakuje (a to nowy namiot, to nowy termos). Układam terminarze, budżety (odpowiadam więc także za podnoszenie cen wpisowego ;)), na co dzień kontaktuję się z partnerami cyklu, instytucjami, a także (lub przede wszystkim) z zawodnikami.

Plany/marzenia biegowe: Jestem w tym temacie w dużym rozkroku pomiędzy: rekordami życiowymi w biegach ulicznych, a rozwijaniem się i zdobywaniem doświadczenia podczas biegów górskich.

Sukcesy sportowe: Indywidualne Mistrzostwo Powiatu Wągrowieckiego w Biegach Przełajowych (2006), 3 miejsce drużynowo w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych (z drużyną UAM Poznań, 2010), wynik 04:08 w biegu na 1500 metrów (podczas Akademickich Mistrzostw Polski) z treningu do maratonu, rekord trasy biegu dookoła Jeziora Durowskiego (190. edycja, 2014), 2. miejsce w XII Biegu Rzeźnika (w drużynie z Benkiem, 2015).

Z takich bardziej wymiernych, rekordy życiowe: 02:36:06 w maratonie, 01:13:45 w półmaratonie i 32:58 w biegu na 10km.

Obserwuj w serwisie Instagram  
 

Wojciech Dybiżbański (Dybol)

W CITY TRAIL jestem od narodzin cyklu, kiedy to jeszcze biegi odbywały się pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych. Obecnie jestem w Niemczech, więc w tej chwili fizycznie nie uczestniczę w organizacji zawodów, za to skąd śledzę wyniki i posty na Facebooku. Wcześniej zarządzałem depozytem i bufetem. W Szczecinie i Gorzowie Wlkp. odpowiadałem za biuro zawodów i budowę strefy Start/Meta. 

Plany/marzenia biegowe: Ukończyć Ultra Trail du Mont Blanc poniżej 30 godzin i Ironman Triathlon. 

Sukcesy sportowe: Pokonanie maratonu poniżej magicznej granicy 3 godzin i półmaratonu poniżej 1:20, ukończenie Biegu Rzeźnika poniżej 10 godzin i dotarcie do mety UTMB.
 

Robert Gacki

Pomagam w cyklu od II edycji Grand Prix Poznania, gdy przygotowałem klasyfikację generalną. Co robię? Gdy cała ekipa śpi, ja przygotowuję listy i karty startowe. Poza tym cały czas rozwijam stronę citytrail.pl i pomagam przy budowaniu koncepcji dalszego rozwoju.Plany/marzenia biegowe: Odnaleźć swoje granice i poprawiać wyniki, jak długo się da i jak długo będę znajdował motywację do ciężkiego treningu.Sukcesy sportowe: Maraton 2:43 i Bieg Rzeźnika 8:57.

 

Mateusz Goleniewski

W Stowarzyszeniu pojawiłem się w listopadzie 2011 - jako wolontariusz pomagałem w organizacji III Grand Prix Poznania nad Rusałką. Praca która łączyła się z moją pasją, sprawiła, że nieprzerwanie od trzech lat współtworzę imprezy biegowe w całej Polsce, których nazbierała się już blisko setka... a to dopiero początek :) Na zawodach odpowiadam przede wszystkim za koordynację wolontariuszy, którzy stali się integralną częścią całego cyklu. 

Plany/marzenia biegowe: Są związane przede wszystkim z turystyką. W niedalekiej przyszłości chciałbym odwiedzić przede wszystkim Kenię i Etiopię.

Sukcesy sportowe: Do swoich największych sukcesów biegowych zaliczam: pokonanie na zawodach GP Torunia Kamila Leśniaka (najlepszego z Polaków podczas UTMB 2014), Tomka Pokornieckiego (życiówka 15:39 na 5000m) na Biegu Niepodległości w Łubiance, Piotra Książkiewicza (rekord życiowy 2:43:53 w Poznań Marathon) oraz Andrzeja Kowalczyka (żyiówka 16:40 na 5km) podczas GP Poznania. Kolejnym celem stał się Piotr Bętkowski (z życiówką 2:38:45 podczas Boston Marathon).
 

Justyna Grzywaczewska

Dołączyłam do ekipy w 2012 roku, kiedy ruszała pierwsza ogólnopolska edycja zawodów. Na początku zajmowałam się głównie stroną internetową i facebookiem, kontaktem z mediami, promocją zawodów. Szybko dołączyłam do ekipy pracującej przy organizacji biegów. Możecie mnie spotkać w biurze zawodów, na trasie robiącą zdjęcia, a po biegu wypytującą o wrażenia :) Piszę zapowiedzi i relacje z imprez, staram się podsuwać Wam najważniejsze informacje o naszym cyklu „pod nos” – zamieszczając newsy i posty na facebook'u, organizuję konkursy. Dbam o to, by dziennikarze chętnie o nas pisali i mówili. A jak trzeba zajmuję się też bardziej organizacyjnymi sprawami.

Plany/marzenia biegowe: Mieć wystarczająco zdrowia, by coraz więcej i coraz mocniej biegać i startować w górach. Na ulicy - przełamywać kolejne granice, aktualnie to 19 minut na 5km, 39 minut na 10 km i 1:25 w półmaratonie. Być może kiedyś wystartuję w maratonie. Na razie wydaje mi się, że to nudne biec 42 km po asfalcie ;) 

Sukcesy sportowe: To, że od blisko 16 lat mam taką frajdę z biegania :)

Obserwuj w serwisie Instagram  
 

Andrzej Kowalczyk

W ekipie jestem od samego początku i praktycznie od początku zajmuję się zabezpieczeniem trasy (co oznacza rozwieszenie taśm, a jeśli trzeba stanie na rozwidleniu dróg i wskazywanie trasy). Poza tym zajmuję się też klasyfikacją drużynową i po części wynikami biegów dzieci.

Plany/marzenia biegowe: „Połamanie” 2:00:00 na 800 m, a trochę dalsze, to miejsce w pierwszej piątce w naszych biegach nad Rusałką,  a w przyszłości chciałbym też pobiec w górach w biegu ultra i… cały czas być w ekipie CITY TRAIL ;)

Sukcesy sportowe: Sukcesem jest dla mnie poprawianie swoich wyników, coraz wyższe miejsca na wspomnianej Rusałce i... prawie wszystkie zaliczone tam biegi. Na więcej jeszcze czekam ;)

 

Mikołaj Krygier

W ekipie jestem tak jakby od samego początku... ale miałem 6-letnią przerwę :) Na nowo jestem od listopada 2016. Na zawodach zajmuję się wszystkim: można mnie znaleźć w depozycie, biurze zawodów, a także na parkingu :)

Moje marzenia biegowe to mieć zdrowie, aby biegać jak najdłużej oraz poprawiać swoje życiówki. Sukcesy sportowe chyba przede mną!

 

Jacek Książkiewicz

Uczestniczyłem w organizacji cyklu, kiedy odbywał się tylko w Poznaniu, na dobre wróciłem do ekipy w obecnej edycji. Zajmuję się wszystkim po trochu – od transportu sprzętu, przez budowanie strefy startu/mety, pomoc w organizacji biegów dzieci, po pracę w depozycie. 

Plany/marzenia biegowe: Przebiec Rzeźniczka poniżej 3 godzin. 

Sukcesy sportowe: Pokonanie 5 km poniżej 22 minut. Niezakończone zawałem ;)

 

Izabela Książkiewicz-Pawlak

Z cyklem związana jestem praktycznie od początku, jednak w ekipie organizacyjnej pojawiłam się latem 2015 r. Na stałe obsługuję biuro zawodów i bufet w Poznaniu i Bydgoszczy, w pozostałych lokalizacjach naszych biegów pojawiam się sporadycznie.

Na co dzień zajmuję się obsługą administracyjną i księgową naszych zawodów, wystawiając m.in. faktury dla zgłaszających taką potrzebę zawodników.

Kilka razy w tygodniu ćwiczę TRX, uwielbiam jazdę na rowerze, od czasu do czasu również biegam. 

 

Kacper Małecki

W CITY  TRAIL jestem od stycznia 2017. Jestem aktualnie najmłodszym członkiem załogi. Znalazłem się tutaj z powodu pasji do biegania. Jest to dopiero początek mojej przygody, którą mam nadzieję, że będę mógł kontynuować przez długi czas.

Sukcesy sportowe: Wicemistrz województwa Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w biegu na 800m (2016). Kilkukrotny mistrz powiatu wągrowieckiego na dystansie 800m oraz 1500m. 

Plany/marzenia biegowe: Pobiec pierwszy w życiu półmaraton.

 

Piotr Myślak (Owoc)

Z tego, co pamiętam jestem w ekipie od II Grand Prix Poznania. Głównie opiekuję się biurem zawodów oraz bufetem po biegu. Parzenie herbaty również nie jest mi obce. 

Plany/marzenia biegowe: Być coraz lepszym, poprawiać wyniki, przede wszystkim w maratonie - marzy mi się 2:29 :) Każdego dnia dążę do tego celu :) 

Sukcesy sportowe: Rozpoczęcie biegania to był największy sukces :) 

Obserwuj w serwisie Instagram  
 

Łukasz Panfil

W CITY TRAIL jestem od lipca 2015 roku. Ekipę znałem jednak znacznie wcześniej, dzięki czemu miałem sposobność obserwacji cyklu od jego narodzin po dzisiejszy kształt. Pierwszą naszą wspólną imprezą był bieg ultra TriCity Trail. Przeszedłem wówczas test kwalifikacyjny (o którym nie wiedziałem) i dzięki temu dostałem propozycję dołączenia do ekipy. W związku z tym, że zawodowo zajmuję się dziennikarstwem i komentowaniem imprez lekkoatletycznych, stałem się naczelnym głosem CITYTRAIL.

Biegam od 22 lat. Przez pierwsze 11 moją miłością była stadionowa bieżnia, w kolejnych latach związałem się z dystansem 42,195 km. Jako zawodnik ośmiokrotnie łamałem barierę 2 godzin i 30 minut w maratonie. Tyle samo razy stawałem na maratońskim podium w Holandii, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Polsce i na Litwie. Moje rekordy życiowe: 3000m – 8:37, 10000m – 31:26, półmaraton – 1:09:42, maraton – 2:25:43.

Plany biegowe: powrócić do biegania na swoim maksymalnym poziomie i jeszcze raz zejść poniżej 2:30:00 w maratonie.

 

Adrian Pawlak

Dołączyłem do ekipy CITY TRAIL dwa lata temu, początkowo wspierając organizację zawodów w lokalizacji poznańskiej i bydgoskiej, potem coraz częściej odwiedzając inne miasta.

Podczas biegów moim stałym zajęciem jest obsługa depozytu, ale ze względu na różne umiejętności jestem człowiekiem od wszystkiego – mocuję namioty i balony reklamowe, oznaczenia w biurze zawodów, a jak trzeba usuwam lód z naszego miasteczka.

Na co dzień prowadzę firmę hydrauliczną i… pasiekę. Pszczoły są moją pasją, a dbanie o nie dostarcza mi nieco ruchu. Biegam raczej sporadycznie, no chyba, że za dzieciakami, a mając trójkę urwisów to nietrudne. 

 

Tomasz Pokorniecki (Tarzi)

W ekipie jestem od samego początku - z roczną przerwą za karę ;) Podczas biegów zajmuję się… wszystkim, a w szczególności strefą START/META oraz odpowiadam za sprzęt – by bezpiecznie dojechał i wrócił z zawodów.

Sukcesy sportowe: Kilka jest, ale największy to chyba ten, że udało mi się „połamać” 9 minut na 3000 m.

 

Ola Romej

Pracę przy cyklu CITY TRAIL zaczęłam w 2014r. jako wolontariuszka. Nie minęło wiele czasu, kiedy związałam się z całą ekipą oraz pracą na dobre. Podczas zawodów pracuję głównie w biurze zawodów. Często zajmuję się rozrabianiem izotonika czy parzeniem herbaty na bieg.

Sukcesy sportowe: Połamanie minuty na 400m i 42 sekund na 300m uważam za te najważniejsze :)

Plany/marzenia biegowe: Zejść poniżej 5:00 na 1500m i cieszyć się z każdego wykonanego treningu!

 

Dominika Śliwecka

Dołączyłam do ekipy CITY TRAIL w 2014 roku. Podczas zawodów zajmuję się biurem zawodów, czyli obsługą zawodników w trakcie rejestracji do biegów (wydawaniem chipów oraz numerów startowych).

Nie stronię też od innych zajęć. Chętnie pomgam w organizacji miasteczka biegowego: rozstawianiu namiotów czy sprzątaniu po imprezie.

Biegam sporadycznie. Raczej dla przyjemności niż dla wyniku (chociaż dużo osób powtarza mi, że będąc w gronie takiej ekipy biegowej jak CITY TRAIL niedługo i mnie pochłonie pasja biegania).

 

Martyna Wiśniewska

Jestem w ekipie od samego początku, czyli od 2009 roku. Od tamtego czasu wykonywałam przeróżne rzeczy. Obecnie na zawodach koordynuję przede wszystkim pracę biura zawodów, tak abyście mogli szybko i sprawnie odebrać numer startowy. Następnie reorganizuję biuro na bufet, gdzie wydaję herbatę, rogaliki oraz przypominam o zwrocie chipów i numerów :)

Plany/marzenia biegowe: Chciałabym dalej łączyć swoje dwie pasje – bieganie i podróżowanie. Dlatego też na mojej "liście marzeń" do odhaczenia znajdują się wszystkie maratony z cyklu World Marathon Majors. Pomysłów do uprawiania turystyki biegowej mi nie brakuje. Ostatnio w głowie zrodził się pomysł na przebiegnięcie Wielkiego Kanionu w USA. Poza tym, mam takie jedno konkretne marzenie biegowe - „połamanie” 3 godzin w maratonie.

Sukcesy sportowe: Mam nadzieję, że te większe jeszcze przede mną :)

Obserwuj w serwisie Instagram  
 

inesSport czyli ekipa z Łodzi

CITY TRAIL Łódź jest kontynuacją GP Łodzi w Biegach Przełajowych, który trwa od listopada 2010 roku. Pomysł dołączenia cyklu do CITY TRAIL pojawił się już w 2012 roku, ale rozmowy o współpracy nieco się przeciągnęły ;) i dopiero w 2014 roku Łódź pojawiła się na naszej mapie. inesSport to firma Agnieszki Wolskiej-Sobeckiej i Bartka Sobeckiego.

Agnieszka Wolska – Sobecka. Marzę o wolnym czasie, który lubię spędzać w górach. Odpowiadam za przygotowanie i prowadzenie biura zawodów, po jego zamknięciu można mnie spotkać na trasie z aparatem fotograficznym. Moje największe pasje to psy husky i góry.

Bartłomiej Sobecki. Odpowiadam za całą imprezę – rozdzielam zadania i koordynuję pracę. W tym roku w końcu udało mi się też wystartować ;)

Plany/marzenia sportowe: Zdobyć medal MŚ ze swoimi psami i jeszcze raz przebiec maraton poniżej 3 godzin.

Sukcesy: Kilka razy udało mi się stanąć na podium różnych imprez od 5 km do maratonu, głównie w klasyfikacjach wiekowych i drużynowych. W 2014 roku zdobyłem dwa medale MP Psich Zaprzęgów – canicorss i dostałem powołanie do kadry Polski na 2015 rok.

 

Puszczyk Bukowy, czyli ekipa ze Szczecina

To grupa biegaczy, która obecnie liczy około 100 osób. Swój „początek” datują na 15 lipca 2012. Od tamtego dnia organizują w Puszczy Bukowej nad Jeziorem Szmaragdowym cotygodniowe treningi, a raz w miesiącu – zawody CITY TRAIL. Radek Erkiert, Wojtek Wołowicz, Grzesiek Suplicki i Mateusz Osojca – to oni są kołem napędowym „Puszczyka”. To oni swoją pasją ściągają do Puszczy biegaczy z całego Szczecina. To  dzięki nim nasze zawody zawitały do Szczecina.

Kto może zostać członkiem klubu? Pewnie każdy, kto w niedzielę zwlecze się z łóżka przed 10:00 i dotrze nad Jezioro Szmaragdowe.  - W niedzielę prowadzimy spokojny trening, jesteśmy otwarci na nowe osoby, które mogą przyjść i zobaczyć jak to wygląda. Przychodzą osoby w różnym wieku – od uczniów z gimnazjum i liceum, po osoby, które biegają w zaawansowanej grupie seniorskiej. Zawsze dzielimy się na 2 zespoły – początkujący i bardziej zaawansowany. Można potruchtać, albo raptownie przyśpieszyć – mówi Radek. 

Sponsor tytularny