Szczecin

Łódź i Szczecin: coraz mniej niewiadomych w generalce

06.02.2022

Łódź i Szczecin: coraz mniej niewiadomych w generalce

Dzisiejsze (6 lutego) biegi w Szczecinie i Łodzi przyniosły rozstrzynięcia w klasyfikacji generalnej kobiet, a w Łodzi również wśród mężczyzn. Łódzcy triumfatorzy to Dominika Wiecha i Grzegorz Petrusiewicz. W Szczecinie z końcowego sukcesu może cieszyć się Milena Sadowska. W męskiej rywalizacji zwycięzcę poznamy dopiero w marcu.

Łódź

Kobiece podium dzisiejszego biegu w Łodzi to: Dominika Wiecha (18:47), Anna Kociak (21:35) oraz Justyna Chudzik-Warzecha (21:40).

- Kilka lat temu, kiedy zaczynałam startować w CITY TRAIL nie śmiałam nawet marzyć, że w przyszłości wygram cykl. Jestem bardzo zadowolona. Dzisiaj zabrakło mi trochę mocnego ścigania w kobiecym gronie. Mimo triumfu, zamierzam wystartować jeszcze raz za miesiąc. Będę już miała absolutny komfort psychiczny, bo nikt nie odbierze mi zwycięstwa. Najbliższym planem docelowym jest półmaraton w Wiązownie, gdzie spróbuję się zbliżyć do rekordu życiowego, który wynosi godzinę i 23 minuty. Natomiast bardzo ekscytuję się biegiem CITY TRAIL Gold, w którym zamierzam wystartować. To doskonała okazja sprawdzić się w konfrontacji z czołowymi, polskimi zawodniczkami – mówiła na mecie Dominika Wiecha.

Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł Grzegorz Petrusiewicz, z czasem 16:57. Drugie miejsce wywalczył Paweł Kopaczewski (17:21), a trzeci był Krzysztof Pietrzyk (17:29).

- Cieszy mnie kolejne zwycięstwo w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zazwyczaj staram się bieg kontrolować i śledzić poczynania rywali, ale dzisiaj zależało mi na wypracowaniu przewagi od początku. Przyczyna była prozaiczna - po pierwszym kilometrze rozwiązało mi się sznurowadło i obawiałem się, że w dalszej części dystansu but mi spadnie. Na szczęście nie spadł a nawet wygrałem po raz trzeci. Jestem obecnie w życiowej formie. Wczoraj na hali w Spale ustanowiłem rekord życiowy na 800m - 1:51.12. Jest on nawet lepszy o mojej życiówki ze stadionu. Myślę, że latem będzie stać mnie na szybkie bieganie, może nawet poniżej 1:50. Na razie skupiam się na biegach średnich. Planem docelowym na tą część sezonu są halowe mistrzostwa Polski – zaznaczył po zawodach Grzegorz Petrusiewicz.

Bieg główny ukończyły dzisiaj 244 osoby. W biegach CITY TRAIL wzięło udział 119 uczestników. Wyniki biegu głównego znajdziecie TUTAJ.

Piąte już zawody sezonu są zaplanowane na 6 marca. Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma InesSport.

Szczecin

Najszybszymi zawodniczkami dzisiejszej rywalizacji w Szczecinie były: wspomniana już Milena Sadowska (19:42), Beata Białek (20:08) oraz Justyna Grzywaczewska (20:24). Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł Wojciech Piwowarczyk, z czasem 17:09. Drugie miejsce wywalczył Piotr Książkiewicz (17:14), a trzeci był Paweł Szymański (18:10).

- Mam na koncie dwa zwycięstwa i zdecydowanie planuję wystartować w marcu i powalczyć o wygraną w klasyfikacji generalnej. Tydzień temu leżałem w łóżku, bo złapało mnie jakieś przeziębienie, więc możliwe, że dzisiaj organizm nie był jeszcze w pełni sił, a mimo to bieg – choć nie prowadziłem w pierwszej części dystansu – był kontrolowany – mówił po zawodach Wojciech Piwowarczyk.

Nasze biegi są skierowane do osób na każdym poziomie zaawansowania i mających różne cele. Niektórzy rywalizują z innymi zawodnikami, inni motywują się własnymi rekordami, a jeszcze inni biegają dla zabawy i towarzystwa – tak, jak Sebastian Prawda, który biegł dzisiaj w czapce wikinga.

- Mam cztery podobne czapki, używam ich tylko na zawodach oraz podczas morsowania. Pracuję w Norwegii, więc jest to element zaczerpnięty ze Skandynawii, który stał się niejako moim znakiem rozpoznawczym – podkreślił biegacz. – W Norwegii również startuję w zawodach biegowych. Najważniejszą różnicą między polskimi i norweskimi imprezami jest fakt, że tam opłaty startowe nie zawierają żadnych gadżetów. Płaci się po prostu za udział w biegu. W Polsce takie dodatki są bardzo powszechne – dodał.

Bieg główny w Szczecinie ukończyło dzisiaj 312 osób. W CITY TRAIL Junior wzięło udział 82 uczestników. Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Piąte już zawody edycji są zaplanowane na 6 marca. Nasze szczecińskie zawody wspiera Miasto Szczecin.

W sezonie 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. Jarek Dulny


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni