z

Poznań

Łukasz Nowak i Malwina Misjan najlepsi w Poznaniu

22.02.2020

Łukasz Nowak i Malwina Misjan najlepsi w Poznaniu

Lutowa odsłona naszego poznańskiego cyklu przyniosła rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej! Zwycięzcy zawodów - Łukasz Nowak i Malwina Misjan przypieczętowali swój końcowy sukces. Linię mety biegu głównego minęło 765 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 266 młodych sportowców. 

Łukasz Nowak wygrał dzisiaj po raz trzeci w sezonie (poza tymi zwycięstwami dwa razy był drugi). Jego wynik na mecie to 15:26. Łukasz biega w trwającej edycji bardzo równo – różnica między jego najwolniejszym i najszybszym biegiem to zaledwie 7 sekund!

- Biegam w CITY TRAIL z wielką satysfakcją, lubię spędzać tutaj czas, a jeśli mogę to połączyć ze zwycięstwami to jest po prostu super. Z drużyną będziemy walczyć także o wygraną w klasyfikacji generalnej, więc pełna mobilizacja trwa do końca sezonu – podkreślił na mecie zwycięzca dzisiejszego biegu, olimpijczyk z Londynu w chodzie na 50 km. – Przed startem dokładnie przeanalizowałem sytuację w klasyfikacji końcowej i w dzisiejszym biegu skupiłem się na wygranej z Grześkiem Michalakiem, który jako jedyny mógł mi zagrozić. Moje plany startowe na wiosnę są dość spontaniczne, wszystko będzie zależało od tego, na ile zdrowie i praca pozwolą się odpowiednio przygotować. W marcowym kalendarzu jest Recordowa Dziesiątka w Poznaniu, a w maju być może Półmaraton Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym.

Drugie miejsce wywalczył dzisiaj Sebastian Nowicki (15:32), a trzeci był Krzysztof Stefanowicz (15:36).

Najszybsza z kobiet – Malwina Misjan ma na koncie cztery wygrane biegi edycji 2019/2020, a także dwa zwycięstwa w klasyfikacji końcowej w Poznaniu (w sezonach 2017/2018 i 2018/2019). Jej dzisiejszy czas – 17:19 – jest najlepszym wynikiem uzyskanym w trwającej edycji przez kobietę. Drugie miejsce wywalczyła dziś Oliwia Wawrzyniak (również znakomity wynik - 17:33). Jako trzecia na metę wbiegła Martyna Iwanejko (czas 19:19).

- Biegło mi się dzisiaj bardzo dobrze, było wietrznie, ale mniej błotniście niż ostatnio. Dostałam wytyczne od trenera, aby dwa ostatnie kilometry pobiec w tempie poniżej 3:20, udało się zrealizować te założenia, więc jestem zadowolona. Nie spodziewałam się łatwej wygranej w tym sezonie, bo moja największa rywalka – Oliwia Wawrzyniak z biegu na bieg poprawiała się, dzisiaj też nie było łatwo z nią wygrać – podkreśliła po zawodach najszybsza zawodniczka naszego cyklu w Poznaniu. - Moje najbliższe plany startowe to Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, a w sezonie 5000 lub 10 000 m na bieżni – jeszcze nie wybraliśmy docelowego dystansu.

Biegi CITY TRAIL Poznań są poprowadzone na pętli nad jeziorem Rusałka. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu plaży miejskiej i Restauracji Rusałka. Szósty - ostatni bieg edycji jest zaplanowany na 28 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 15 kwietnia.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

Wyniki CITY TRAIL Junior

fot. Tomasz Szwajkowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni