CITY TRAIL Gold

CITY TRAIL Gold – zasady kwalifikacji

29.12.2022

CITY TRAIL Gold – zasady kwalifikacji

1 kwietnia 2023 spotkamy się podczas ogólnopolskiego podsumowania sezonu - biegu CITY TRAIL Gold. Będzie to druga edycja imprezy, która wyłoni najlepsze biegaczki i najlepszych biegaczy naszego cyklu. To także okazja dla każdej i każdego z Was do sprawdzenia się ramię w ramię z biegaczami z innych lokalizacji i porównania – także w kategoriach wiekowych. Przedstawiamy zasady kwalifikacji.

Zasady kwalifikacji opierają się na dwóch filarach. W biegach finałowych (kobiety i mężczyźni pobiegną osobno) będą mogły wystartować wszystkie osoby, które spełnią jeden z poniższych warunków:

  • zajmą miejsca I-III w kategoriach wiekowych w każdej z naszych lokalizacji,
  • wypełnią minima czasowe dla swojego miasta – opracowane oddzielnie w każdej kategorii wiekowej, czyli K/M 16, K/M 20, K/M 30, K/M 40, K/M 50, K/M 60. W przypadku minimów nie ma konieczności ukończenia naszego cyklu Grand Prix. Kwalifikację wynikową możecie uzyskać przez cały sezon.

Poniżej znajdziecie minima kwalifikacyjne w poszczególnych kategoriach wiekowych – oddzielne dla każdej z naszych dziesięciu lokalizacji.

Minima kwalifikacyjne kobiet:

 

Minima kwalifikacyjne mężczyzn:

 

Musicie wiedzieć, że minima różnią się od tych, które obowiązywały w CITY TRAIL Gold 2022 – są bardziej wymagające. Nie poprzestaniemy na tym jednym zdaniu. Nasz cykl tworzymy dla Was. To Wy jesteście najważniejsi w tej naszej biegowej machinie. I dlatego postanowiliśmy szczegółowo objaśnić, jak stworzyliśmy powyższe wskaźniki. Zapraszamy do przeczytania tekstu [kliknij], który napisał Piotr Książkiewicz – „mózg” naszego cyklu i twórca minimów CITY TRAIL Gold.

Bieg otwarty

CITY TRAIL Gold to także towarzyszący bieg otwarty na dystansie 5 km. Odbędzie się również 1 kwietnia, przed biegami finałowymi kobiet i mężczyzn. Gorąco zachęcamy nie tylko do wzięcia udziału w biegu, ale także do pozostania z nami i kibicowania najszybszym biegaczom naszego cyklu. Niech to będzie nasze citytrailowe święto!

Lokalizacja

Znamy termin, zasady rozgrywania biegu, nie podjęliśmy jeszcze decyzji, co do lokalizacji naszego finału. Nadal szukamy Miasta-Gospodarza naszego wydarzenia. Możecie być pewni, że poznacie go najszybciej, jak to będzie możliwe.

fot. Filip Kowalkowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni