z

Aktualności

Trening? Tylko w lesie! ;)
01.08.2013

Trening? Tylko w lesie! ;)

„Trenuj w lesie” – tym hasłem Lasy Państwowe we współpracy ze znanymi sportowcami zachęcają do aktywności na terenie polskich lasów. Akcję „Trenuj w lesie” wspierają Mateusz Masternak – mistrz Europy w boksie zawodowym oraz Jolanta Studzienna – trenerka siatkówki i była reprezentantka Polski.

Bieg Ultra „Granią Tatr”
31.07.2013

Bieg Ultra „Granią Tatr”

W sobotę, 17 sierpnia o 4 rano wystartują uczestnicy pierwszego Biegu Ultra „Granią Tatr”. Będzie to prawdopodobnie najbardziej wymagający bieg górski w Polsce. Trasa prowadząca z Doliny Chochołowskiej, przez Wołowiec i Starorobociański Wierch do Schroniska Ornak, granią Czerwonych Wierchów i Kasprowy, Schronisko Murowaniec, Krzyżne, Wodogrzmoty Mickiewicza i Polanę Waksmundzką kończy się w Kuźnicach, co daje dystans 70km i potężne przewyższenie +5000/-4900m. Dobremu turyście trasa ta zajmuje 2-3 dni, biegacze będą mieli na jej pokonanie zaledwie 17 godzin…

Wałcz zBiegiemNatury!
30.07.2013

Wałcz zBiegiemNatury!

W niedzielę, 28 lipca akcja zBiegiemNatury zawitała do Wałcza (woj. zachodniopomorskie). Tak malowniczej trasy, jak ta w wałeckich lasach nie zdarza się często! :) Gośćmi specjalnymi biegu byli wspaniali sportowcy – mistrz olimpijski w wioślarstwie – Tomasz Kucharski oraz mistrz świata w wieloboju – Sebastian Chmara.

Jak dobrze mieć trenera ;)
29.07.2013

Jak dobrze mieć trenera ;)

Trener – słowo od lat kojarzone tylko z zawodowym sportem. Dzięki akcjom takim, jak zBiegiemNatury każdy może mieć trenera!

Pozdrowienia z Norwegii ;)
24.07.2013

Pozdrowienia z Norwegii ;)

Choć oficjalnie zBiegiemNatury jeszcze nie rusza za granicą, mamy swoją reprezentację w … Norwegii ;) A to za sprawą Liliany – uczestniczki zajęć z Gdańska.

Jak ćwiczyć, to tylko w lesie! ;)
22.07.2013

Jak ćwiczyć, to tylko w lesie! ;)

Las daje mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu. Na zajęciach zBiegiemNatury staramy się pokazywać, że „wykorzystując” naturę możemy wykonać wiele różnorodnych ćwiczeń.

3 miesiące do startu II edycji Grand Prix zBiegiemNatury!
19.07.2013

3 miesiące do startu II edycji Grand Prix zBiegiemNatury!

Pierwsza edycja, która trwała od listopada 2012 do marca 2013 zgromadziła łącznie w pięciu miastach blisko 3000 tysiące biegaczy. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy! Pierwsze zawody 19 października w Olsztynie.

Bieg Trzech Jezior
18.07.2013

Bieg Trzech Jezior

W sobotę, 20 lipca zBiegiemNatury zawita do Nadleśnictwa Kłodawa w woj. lubuskim. Trasa biegu – jak sama nazwa wskazuje – prowadzić będzie malowniczymi ścieżkami między trzema jeziorami - Nierzym, Ostrowite i Jeż.

„Bieganie w grupie to inna bajka... fajniejsza” ;)
15.07.2013

„Bieganie w grupie to inna bajka... fajniejsza” ;)

Taki komentarz usłyszeli uczestnicy niedzielnego spotkania zBiegiemNatury we Wrocławiu od jednej z nowych uczestniczek :) Zgadzamy się w 100 procentach!

Letni niezbędnik biegacza
10.07.2013

Letni niezbędnik biegacza

Lato w pełni, za oknem żar leje się z nieba. W tym okresie wielu z Was szuka sposobu, aby schować się przed słońcem. Aby pobiegać wychodzimy wcześnie rano bądź wieczorem. Niestety nie zawsze mamy taką możliwość...

Co daje nam bieganie?
08.07.2013

Co daje nam bieganie?

Kondycję, zgrabną sylwetkę, endorfiny, pewność siebie … Lista może być długa. A czy często zdarza się, że dzięki bieganiu poznajemy miłość życia? ;)

Uwaga, kleszcze!
06.07.2013

Uwaga, kleszcze!

Jeżeli w samym środku lata, w czasie pięknej pogody, nagle zacznie Cię łamać w kościach, pojawi się gorączka, odczujesz zmęczenie, będziesz miał zawroty głowy - zastanów się, czy przypadkiem nie ukąsił cię zainfekowany kleszcz.