Warszawa

Angelika Mach i Artur Jabłoński zwycięzcami trzeciego biegu w Warszawie

04.12.2016

Angelika Mach po raz drugi w tym sezonie poprawiła rekord trasy kobiet w stolicy. Od dzisiaj wynosi on 17:22. Rywalizację mężczyzn wygrał Artur Jabłoński z czasem 15:46. Linię mety w Lesie Młociny minęły 644 osoby.

Angelika Mach to zwyciężczyni również poprzedniego biegu w Lesie Młociny. W dzisiejszych zawodach uzyskała wynik 17:22, co jest rekordem trasy kobiet. Drugie miejsce zajęła Izabela Parszczyńska (17:55), a trzecie – Edyta Rybacka (18:48).

- W dzisiejszym biegu – podobnie jak przed miesiącem – zależało mi wyłącznie na miejscu, nie na czasie. Specjalnie nie włączyłam zegarka, żeby się nie nakręcać tylko biec spokojnie, więc cieszę się, że znowu udało się poprawić rekord - bez kontrolowania tempa – mówiła po biegu Angelika Mach. - Mimo wszystko biegło mi się dzisiaj gorzej niż ostatnio. Może ze względu na trudniejsze warunki na trasie, bo spadł śnieg, a może dlatego, że miałam ciężki tydzień treningowy – przebiegłam około 140km, a przy tym było dużo sprawności i siły – podsumowała piąta zawodniczka tegorocznych mistrzostw Polski na 5km.

W rywalizacji mężczyzn wygrał najlepszy zawodnik CITY TRAIL Warszawa w edycji 2014/2015, a także drugi w poprzednim sezonie – Artur Jabłoński, z czasem 15:46. Drugie miejsce zajął Łukasz Oskierko – zwycięzca pierwszego biegu w sezonie. Jego wynik to 15:54. Trzecią lokatę wywalczył Piotr Mielewczyk – lider klasyfikacji generalnej minionej edycji CITY TRAIL w Warszawie (tym razem jego czas to 16:07).

Artur Jabłoński nie brał udziału w poprzednich biegach sezonu 2016/2017, więc zwycięstwo w mocno obstawionych zawodach jest tym bardziej wartościowe. – Dopiero dwa tygodnie temu skończyłem roztrenowanie. Po jesiennych startach – w górach na dystansie 64km i w Maratonie Warszawskim - odpoczywałem. Myślę, że dzisiejszy bieg to dobry prognostyk, tym bardziej, że wydaje się, że pozbyłem się problemów z łydkami i Achillesami, z którymi borykałem się od dłuższego czasu – podkreślił po biegu zwycięzca dzisiejszych zawodów – Artur Jabłoński. – Zostały już tylko trzy biegi, więc żebym został sklasyfikowany muszę wystartować w każdym. Zależy mi na tym, bo chcę pomóc mojej drużynie – Dream Run. Mamy mocny skład i chcemy wygrać.

Najbliższe zawody w Warszawie są zaplanowane na 8 stycznia. Tymczasem jeszcze dziś na wydarzeniu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Warszawa odbędzie się konkurs z pakietami startowymi na nasze Imprezy Partnerskie do wygrania.