Trójmiasto

Rozstrzygnięcie w Trójmieście - Oskar Przysiężny i Kamila Lilińska najlepsi w generalce

22.03.2015

Michał Rolbiecki (ZSP 4 Wejherowo) i Kamila Lulińska (UKS TRS Susz) zwyciężyli w szóstych – ostatnich zawodach w Trójmieście. Kamila to triumfatorka klasyfikacji generalnej wśród kobiet. Michał miał szanse na wygraną w cyklu, jednak aby tak się stało musiał dziś nie tylko wygrać bieg, ale także poprawić rekord trasy w Gdyni. Tak się nie stało, stąd zwycięzcą w edycji 2014/2015 został nieobecny dzisiaj – Oskar Przysiężny.

Czas zwycięzcy niedzielnego biegu – Michała Rolbieckiego to 16:59. Kamila Lulińska pokonała 5-kilometrową trasę w 20:52. – Kilka czynników złożyło się na nieudaną próbę poprawienia rekordu trasy. Po pierwsze jestem w bardzo ciężkim treningu do maratonu, startowałem bez żadnego zluzowania, z ciężkimi nogami. Po drugie – mimo słońca, było dziś bardzo zimno. Po trzecie zbiegi były śliskie i dość niebezpieczne. Czwarty czynnik to brak rywala – od startu do mety biegłem sam – mówi Michał, który ostatecznie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Nierozerwalną częścią cyklu CITY TRAIL są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 km. Młodzi sportowcy startowali i tym razem.

Podsumowanie cyklu w Trójmieście będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18:30 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (Al. Zwycięśtwa 96/9). Tego dnia nagrodzeni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej – pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także kategorii wiekowych – trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.

Jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL na facebooku zorganizujemy konkurs we współpracy z Good Luck Club.

WYNIKI niedzielnego biegu znajdują się TUTAJ. Klasyfikacja generalna pod tym LINKIEM.