z

Trójmiasto

Szybkie bieganie na rozpoczęcie edycji w Trójmieście

01.10.2017

Szybkie bieganie na rozpoczęcie edycji w Trójmieście

Łukasz Kujawski rekordzistą trasy w Gdańsku! Bardzo dobre warunki pozwoliły dzisiaj na uzyskanie wyniku 16:28. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Ewelina Paprocka. Czas 19:20 jest wyrównaniem kobiecego rekordu na gdańskiej trasie. Linię mety niedzielnego biegu minęło 378 osób. 

Łukasz Kujawski już w poprzedniej edycji zwyciężał w CITY TRAIL, jednak na początku roku doznał kontuzji, która wykluczyła go z treningów na kilka miesięcy. - Pierwszy miesiąc po kontuzji był ciężki, ale z każdym treningiem jest coraz lepiej. Przyjąłem strategię startową w powrocie do formy, którą sprawdziłem 3 lata temu. Według mnie udział w zawodach podbija zarówno formę fizyczną, jak i mentalną. CITY TRAIL słynie z tego, że można tutaj regularnie sprawdzać dyspozycję, a przy tym miło spędzić niedzielne przedpołudnie – mówił na mecie zwycięzca biegu.

Impreza była piękną mieszanką – wzięło w niej udział wielu biegaczy, którzy startują w cyklu regularnie od kilku edycji, ale jednocześnie nie brakowało osób początkujących.

- Moje pierwsze zawody były w lipcu, również na tej trasie, w trakcie letniej edycji CITY TRAIL. Namówiony przez syna postanowiłem zapisać się także na biegi jesienno-zimowe. Na razie pokonuję trasę marszobiegiem, ale mam cel – ukończenie wszystkich sześciu biegów w sezonie – podkreślił na mecie jeden z uczestnikówBogusław.

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły również biegi dziecięco-młodzieżowe. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Łącznie w niedzielnej imprezie uczestniczyło 119 młodych adeptów biegania.

Kolejne biegi CITY TRAIL w Trójmieście w edycji 2017/2018 odbędą się 29 października (Gdynia), 26 listopada (Gdańsk), 14 stycznia (Gdynia), 11 lutego (Gdańsk) i 11 marca (Gdynia). Po zakończeniu części sportowej zorganizowana zostanie siódma impreza – uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Trójmisto na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć - fot. Karolina Krawczyk