z

Trójmiasto

W niedzielę widzimy się w Gdyni

11.01.2017

W niedzielę widzimy się w Gdyni

Będzie to już czwarte spotkanie w Trójmieście. Oznacza to, że jeśli ktoś dotąd nie wystartował ani razu nie ma już możliwości dołączyć do rywalizacji o nagrody, ale nadal może otrzymać pamiątkowy medal - będzie jednak musiał pojechać do innego miasta, by zaocznie „zaliczyć” bieg.

Podróżowanie między naszymi lokalizacjami to nie tylko okazja do zdobycia medalu dla osób, którym nie udało się dotąd wystartować w naszych zawodach, a chcą dołączyć do cyklu, ale także szansa na poznanie naszych tras - a każda jest zupełnie inna! Świetnym przykładem takiego biegowego zwiedzania jest Pan Andrzej Starzec z Trójmiasta, który w poprzedniej edycji wystartował aż w 21 biegach! Był w każdej lokalizacji CITY TRAIL, a w trzech – Trójmieście, Poznaniu i Bydgoszczy został sklasyfikowany!

Zapisy do niedzielnych zawodów

Do niedzielnych zawodów można zapisywać się przez naszą stronę internetową do końca dnia w środę, 11 stycznia. Opłata startowa to 17,5 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować się elektronicznie, może to zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów. Wtedy opłata startowa to 25 zł. Koszt startu dla dzieci pozostaje bez zmian – to 5 zł. Pamiętajcie, że dokładnie połowa każdej opłaty wpisowej CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne. W czwartej kolejce będziemy zbierać środki dla 4-letniego Łukasza Trupkiewicza z Oławy.

Trasy w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Biegi CITY TRAIL w Trójmieście odbywają się na dwóch 5-kilometrowych trasach prowadzącymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – jedna trasa zlokalizowana jest w Gdańsku, druga – w Gdyni. Niedzielne zawody odbędą się na gdyńskiej trasie w dzielnicy Mały Kack (start i meta są zlokalizowane na skraju ulicy Spokojnej).

W biegach w terenie dużą rolę odgrywa pogoda – jeśli akurat pada deszcz, na trasie można spodziewać się błota. Jeśli spadnie śnieg – trzeba włożyć w bieg więcej wysiłku, bo dodatkowym utrudnieniem jest warstwa białego puchu lub śliska nawierzchnia. I to jest właśnie największa zaleta biegów przełajowych – każda impreza jest inna, bo warunki dyktuje natura. Nie ma mowy o nudzie!

Dzieciaki startują na odpowiednio krótszych dystansach – od 300m (kategorie D0 i D1 – do 7 lat), 600m (kategoria D2 – 8-9 lat), 1km – (kategoria D3 – 10-12 lat), po 2km (kategoria D4 – 13-15 lat).

Biuro zawodów

Chipy i numery startowe będą do odbioru przez dwa dni. W sobotę, 14 stycznia biuro będzie funkcjonować w SKLEPIEBIEGOWYM.com w Gdańsku (CH Manhattan, ul. Grunwaldzka 82) w godz. 12-19. Pamiętajcie, że aby odebrać pakiet za innego biegacza musicie mieć ze sobą upoważnienie.

SKLEPBIEGOWY.com przygotował dla Was specjalną promocję na dzień odbioru pakietu. Odzież termoaktywną będziecie mogli kupić z 20% rabatem (dotyczy produktów nieprzecenionych). Dodatkowo nadal obowiązuje nasza stała promocja: minus 17,5 zł przy zakupach powyżej 80 zł!

dniu zawodów do biura zapraszamy jak zawsze od 8:30 do 10:30. Namiot biura zawodów będzie zlokalizowany na polanie w okolicy startu/mety biegu.

Plan imprezy

Biegowe miasteczko ruszy o godz. 8:30 – na skraju ulicy Spokojnej. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli. Przewidywany czas zwycięzcy to 16 minut. Ostatni zawodnicy docierają do mety w okolicy 45-tej minuty biegu, ale pamiętajcie – w naszych zawodach nie ma limitu czasu, dlatego naprawdę każdy może wystartować - nawet jeśli nie jest jeszcze w stanie pokonać pełnych 5 kilometrów bez zatrzymania! U nas nikt nie zostaje pominięty – czekamy aż wszyscy dotrą do mety, by przywitać ostatniego zawodnika brawami i poczęstować gorącą herbatą oraz słodką przekąską.

Jest Was coraz więcej!

Nasz cykl odnotowuje w trwającym sezonie znaczące wzrosty frekwencji – również w Trójmieście. W trzech pierwszych imprezach edycji 2016/2017 wzięło udział łącznie 1080 dorosłych i 308 dzieci. We wrześniu frekwencja wyniosła 295 dorosłych i 94 uczestników CITY TRAIL Junior, w październiku odpowiednio 360 i 88, a w listopadzie – 425 i 126. W rekordowych zawodach poprzedniej edycji pobiegło 365 dorosłych. Przyrost frekwencji w biegu głównym wynosi zatem ponad 16 procent.

Najszybsi w sezonie

W dotychczas rozegranych imprezach za każdym razem triumfował inny zawodnik – po jednej wygranej mają: Michał RolbieckiŁukasz KujawskiDaniel Formela. Rywalizacja wśród pań to dotąd dwie wygrane Eweliny Paprockiej i jedno zwycięstwo Moniki Czapiewskiej.

Nie możesz biegać? Pomóż nam w organizacji!

Jesteśmy grupą kilkunastu osób, które od kilku lat jesienne i zimowe weekendy spędzają na zawodach. Mimo, że CITY TRAIL to aktualnie całkiem spore przedsięwzięcie, trzon naszej ekipy dobrze się zna i - co tu dużo mówić – lubi. Nie wyobrażamy sobie, że atmosfera w naszym zespole jest kiepska. Mając na uwadze ciągły rozwój potrzebujemy wsparcia. Być może właśnie Twojego wsparcia. Chcesz przekonać się, jak wygląda organizacja CITY TRAIL "od kuchni"? Zachęcamy do przeczytania krótkiego tekstu na ten temat :)