Szczecin

Druga kolejka Grand Prix Szczecin CITY TRAIL

22.11.2014

Nawet w Puszczy Bukowej czasem słońce chowa się za chmury. Las przywdział w niedzielę barwy groźnej kniei i przywitał biegaczy chłodnym porankiem. Nie było to przeszkodą, by na starcie Grand Prix Szczecin CITY TRAIL stanęło ponad 340 biegaczy :)

Zwycięzcą drugiego w trwającej edycji biegu został Krzysztof Sawicki (Calypso Szczecin) z czasem 17:24. Wśród pań najlepszą okazała się tym razem Monika Andrzejczak z klubu Puszczyk Bukowy (20:52).

Szczecińska trasa jest jedną z najbardziej wymagających w naszym cyklu. - Dużo mokrych liści, śliska trasa i bardzo ciężkie ułożenie profilu naszego biegu sprawia, że szczecińskie CITY TRAIL może być fajnym treningiem pod biegi górskie  -  mówi Darek Saniewski, który przyjechał specjalnie dzień przed zawodami obiegać trasę.

Wśród biegaczy startujących w niedzielnych zawodach był mieszkający w Szczecinie Litwin Gediminas Grinius – jeden z najlepszych biegaczy ultra na świecie. Gediminas był jednak wyjątkowo uprzejmy i… nie wygrał ;)

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także zawody dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior.

Szczecińska tradycja pikniku przy ognisku została podtrzymana – po biegu wielu biegaczy pozostało nad Jeziorem Szmaragdowym, by spędzić czas w gronie biegających znajomych :)

Terminy kolejnych biegów w Szczecinie to: 28 grudnia, 18 stycznia, 15 lutego, 1 marca.