Szczecin

Szczecin podtrzymuje dobrą passę!

19.10.2014

Kiedy zajechaliśmy nad Jezioro Szmaragdowe było jeszcze ciemno i do końca nie wiedzieliśmy co przyniesie dzień. Prawie 400 zapisanych osób to prawie 100-procentowy wzrost frekwencji w odniesieniu do najlepszego biegu poprzedniej edycji… Ostatecznie bieg ukończyło niemal 340 osób! Brawo Szczecin!

W ten październikowy dzień Puszcza Bukowa okazała się łaskawa i obdarowała nas piękną pogodą, więc każdy z 340 uczestników z wielkim uśmiechem stanął na starcie. Podobnie, jak rok temu w pierwszym biegu wygrał Krzysztof Pokrzywiński. Wynik Krzysztofa to 18:31. – Trasa bardzo mi się podoba. Dobrze, że odbywają się tutaj takie biegi – podkreślił Krzysztof. - Znów udało mi się zaskoczyć młodszych, ale wiem, że następnym razem będą już bardziej przygotowani - dodał skromnie. Nie ma jednak co ukrywać, że Krzysztof Pokrzywiński to zawodnik startujący w kategorii M50, który regularnie wygrywa z młodszymi od siebie biegaczami!

Wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się zwyciężczyni poprzedniej edycji - Paulina Grzegórzek (21:03).

Co nas bardzo cieszy – już w pierwszym biegu w Szczecinie zanotowaliśmy także wzrost frekwencji w biegach dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Oby tak dalej!

Tradycyjnie w Szczecinie po zakończeniu biegu wszyscy udali się nad ognisko, gdzie odbywał się „pobiegowy biwak” z kiełbaskami i świeżymi bułkami.

Drugi bieg nad Jeziorem Szmaragdowym już 23 listopada! Do zobaczenia :)