z

Szczecin

Zapraszamy do Puszczy Bukowej w Szczecinie

11.01.2017

Zapraszamy do Puszczy Bukowej w Szczecinie

Wy też nie możecie się doczekać czwartego biegu? Jesteśmy już za półmetkiem, a to oznacza, że o nagrody walczyć mogą już tylko osoby, które dotychczas wystartowały choć raz w naszym szczecińskim cyklu. Nadal jest jednak szansa, by zdobyć pamiątkowy medal (będzie piękny!). Wystarczy wybrać się do innego miasta, by „zaliczyć” czwarty bieg.

Podróżowanie między naszymi lokalizacjami to nie tylko okazja do zdobycia medalu dla osób, którym nie udało się dotąd wystartować w naszych zawodach, a chcą dołączyć do cyklu, ale także szansa na poznanie naszych tras - a każda jest zupełnie inna! Świetnym przykładem takiego biegowego zwiedzania jest Pan Andrzej Starzec z Trójmiasta, który w poprzedniej edycji wystartował aż w 21 biegach! Był w każdej lokalizacji CITY TRAIL, a w trzech – Trójmieście, Poznaniu i Bydgoszczy został sklasyfikowany!

Zapisy do niedzielnych zawodów

Do niedzielnych zawodów można zapisywać się przez naszą stronę internetową do końca dnia w środę, 11 stycznia. Opłata startowa to 17,5 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować się elektronicznie, może to zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów. Wtedy opłata startowa to 25 zł. Koszt startu dla dzieci pozostaje bez zmian – to 5 zł. Pamiętajcie, że dokładnie połowa każdej opłaty wpisowej CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne. W czwartej kolejce będziemy zbierać środki dla 4-letniego Łukasza Trupkiewicza z Oławy.

Trasa nad jeziorem Szmaragdowym

Nasze zawody odbywają się na 5-kilometrowej trasie prowadzącej ścieżkami Puszczy Bukowej – w okolicy Jeziora Szmaragdowego. W biegach w terenie dużą rolę odgrywa pogoda – jeśli akurat pada deszcz, na trasie można spodziewać się błota. Jeśli spadnie śnieg – trzeba włożyć w bieg więcej wysiłku, bo dodatkowym utrudnieniem jest warstwa białego puchu lub śliska nawierzchnia. I to jest właśnie największa zaleta biegów przełajowych – nawet jeśli zawody są rozgrywane na tej samej trasie przez całą edycję – tak jak w przypadku CITY TRAIL – każda impreza jest inna, bo warunki dyktuje natura. Nie ma mowy o nudzie!

Dzieciaki startują na odpowiednio krótszych dystansach – od 300m (kategorie D0 i D1 – do 7 lat), 600m (kategoria D2 – 8-9 lat), 1km – (kategoria D3 – 10-12 lat), po 2km (kategoria D4 – 13-15 lat).

Biuro zawodów

Chipy i numery startowe będą do odbioru przez dwa dni. W sobotę, 14 stycznia biuro będzie funkcjonować w Sklepie Run Expert (ul. Małopolska 61) w godz. 11-15. Pamiętajcie, że aby odebrać pakiet za innego biegacza musicie mieć ze sobą upoważnienie.

Sklep Run Expert przygotował dla Was specjalną promocję na dzień odbioru pakietu. Przy zakupie butów Salomona (z nieprzecenionej kolekcji) będziecie mogli kupić puszkę izotonika za 1zł. Dodatkowo nadal obowiązuje nasza stała promocja: minus 17,5 zł przy zakupach powyżej 80 zł!

dniu zawodów do biura zapraszamy jak zawsze od 8:30 do 10:30. Namiot biura zawodów będzie zlokalizowany na polanie w okolicy startu/mety biegu (na skraju ulicy Kopalnianej).

Plan imprezy

Biegowe miasteczko ruszy o godz. 8:30. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli. Przewidywany czas zwycięzcy to 16 minut. Ostatni zawodnicy docierają do mety w okolicy 45-tej minuty biegu, ale pamiętajcie – w naszych zawodach nie ma limitu czasu, dlatego naprawdę każdy może wystartować - nawet jeśli nie jest jeszcze w stanie pokonać pełnych 5 kilometrów bez zatrzymania! U nas nikt nie zostaje pominięty – czekamy aż wszyscy dotrą do mety, by przywitać ostatniego zawodnika brawami i poczęstować gorącą herbatą oraz słodką przekąską.

Jest Was coraz więcej!

Nasz cykl odnotowuje w trwającym sezonie znaczące wzrosty frekwencji – również w Szczecinie. W trzech pierwszych imprezach edycji 2016/2017 wzięło udział łącznie 1927 dorosłych i 407 dzieci. We październiku frekwencja wyniosła 652 dorosłych i 151 uczestników CITY TRAIL Junior, w listopadzie odpowiednio 707 i 165, a w grudniu – 568 i 91. W rekordowych zawodach poprzedniej edycji pobiegło 503 dorosłych i 89 dzieci. Przyrost frekwencji w biegu głównym (porównując najliczniejsze zawody poprzedniego sezonu do tych z najwyższą frekwencją w trwającej edycji) wynosi zatem ponad 40 procent. W CITY TRAIL Junior wzrost frekwencji to aż 85 procent

Przypomnijmy, że lokalnym współorganizatorem cyklu w Szczecinie jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy.

Najszybsi w sezonie

W dotychczas rozegranych imprezach dwa razy triumfował Artur Olejarz – najlepszy w poprzedniej edycji CITY TRAIL w Szczecinie, a jedną wygraną ma na koncie Maciej Żołnowski. W rywalizacja pań równych sobie nie ma Monika Jackiewicz, która zwyciężyła we wszystkich trzech biegach, jakie dotąd się odbyły. Monika to również triumfatorka poprzedniej edycji szczecińskiego CITY TRAIL.

Nie możesz biegać? Pomóż nam w organizacji!

Jesteśmy grupą kilkunastu osób, które od kilku lat jesienne i zimowe weekendy spędzają na zawodach. Mimo, że CITY TRAIL to aktualnie całkiem spore przedsięwzięcie, trzon naszej ekipy dobrze się zna i - co tu dużo mówić – lubi. Nie wyobrażamy sobie, że atmosfera w naszym zespole jest kiepska. Mając na uwadze ciągły rozwój potrzebujemy wsparcia. Być może właśnie Twojego wsparcia. Chcesz przekonać się, jak wygląda organizacja CITY TRAIL "od kuchni"? Zachęcamy do przeczytania krótkiego tekstu na ten temat :) 

fot. dulny foto (Jarosław Dulny, Piotr Krawczuk)