Łódź

Łódź: Wojciech Sowik i Zuzanna Mokros wygrywają w ostanim biegu

18.03.2017

Wojciech Sowik i Zuzanna Mokros zwyciężyli w szóstym – ostatnim biegu w Łodzi. Wojciech to również triumfator klasyfikacji generalnej, Zuzanna zajęła w całym cyklu drugie miejsce – za Moniką Kaczmarek, która dzisiaj nie startowała. Linię mety minęło 365 osób.

Dzisiejszy wynik Wojciecha Sowika na 5-kilometrowej pętli w Parku Baden-Powella to 15:28. Drugie miejsce zajął dzisiaj Paweł Kopaczewski (16:32) – drugi również w generalce, a trzeci był Tomasz Pietrzak  (16:39), który w klasyfikacji końcowej cyklu zajął piąte miejsce. Podium w generalce uzupełni Krzysztof Pietrzyk, który w dzisiejszych zawodach zajął szóstą lokatę.

- Wczoraj zdobyłem medal mistrzostw Polski w biegach przełajowych w kategorii weteranów, a dziś w planach była walka o podium w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL. Start dzień po dniu to spory wysiłek, ale udało się na ostatnich metrach wywalczyć szóste miejsce na mecie i dzięki temu trzecie w klasyfikacji generalnej – mówi Krzysztof Pietrzyk.

Wśród kobiet zabrakło dzisiaj najmocniejszej zawodniczki – wspomnianej Moniki Kaczmarek. Pod jej nieobecność zwycięstwo odniosła Zuzanna Mokros. Jej dzisiejszy czas to 18:16. Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Natalia Grzegorczyk – 19:06 – trzecia w klasyfikacji generalnej cyklu, a trzecie miejsce zajęła Magdalena Pierzchała – 19:13 – czwarta zawodniczka generalki.

W dzisiejszym biegu po raz piąty w edycji startował Kuba Stefankiewicz. –   Szkoda, że cykl CITY TRAIL dobiegł końca, bo ostatnio z biegu na bieg poprawiałem swój rezultat – mówił na mecie. – Co prawda cały czas brakuje mi jeszcze minuty do rekordy życiowego, ale mam nadzieję, że zimowe starty w CITY TRAIL zaprocentują w wiosennych startach.

W Parku Baden-Powella nie zabrakło także najmłodszych zawodników, startujących w cyklu CITY TRAIL Junior, którzy startują na dystansach dopasowanych do wieku – od 300m do 2km.

Zakończenie sezonu odbędzie się na siódmej imprezie – uroczystej gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej cztery biegi, a także nagrody dla najszybszych. Po raz pierwszy organizatorzy wręczą również nagrodę w Plebiscycie CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku, w którym wyróżnieni zostali Monika Kaczmarek i Tomasz Osmulski, startujący w łódzkiej edycji zawodów. Ceremonia zakończenia odbędzie się 4 kwietnia w Hali MOSiR w Parku 3 Maja o godz. 18:30.

Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma InesSport. Łódzką edycję wspiera MOSiR Łódź.