z

Katowice

Ruszamy w Katowicach

04.10.2017

Ruszamy w Katowicach

Pierwszy bieg nad stawami Janina i Barbara odbędzie się w niedzielę, 8 października. Będzie to już piąta edycja CITY TRAIL w Katowicach! Poniżej zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje przedstartowe.

ZAPISY

Nasz cykl składa się z sześciu biegów w każdej lokalizacji, zatem macie możliwość zapisania się od razu na cały cykl z góry. Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu jest zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu. Uwaga – karnety można wykupić tylko przez internet – przed pierwszym, drugim i trzecim biegiem. Inna możliwość to zapisy na pojedyncze biegi - start w jednej imprezie to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 29 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

ELEKTRONICZNE ZAPISY do niedzielnego biegu kończą się w środę, 4 października o godz. 23:59. 

PLAN MINUTOWY

Harmonogram naszych biegów jest niezmienny od kilku edycji, ale nie zaszkodzi przypomnieć:

8:30 – otwarcie biura zawodów

9:30 – zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D0 (do 5 lat) i D1 (6-7 lat) – dystans ok. 300 m

9:50 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D2 (8-9 lat) dystans ok. 600 m

10:10 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D3 (10-12 lat) – dystans ok. 1 km i D4 (13-15 lat) – dystans ok. 2 km

11:00 - start biegu głównego na 5 km

BIURO ZAWODÓW

Po odbiór pakietów zapraszamy w niedzielę, 8 października od godz. 8:30 do 10:30. Biuro zawodów będzie mieściło się w okolicy mety zawodów – w ośrodku Rybaczówka, ulica Pszczyńska 4.

W biurze zawodów będziecie mogli odebrać także czapki będące częścią karnetów. Wszystkie zakupione dodatki będą wydawane w oddzielnym namiocie.

W biurze zawodów będzie można także zapisać się do niedzielnego biegu.

TRASA

Nasze zawody odbywają się na 5-kilometrowej pętli, która będzie wyznaczona pomarańczowymi taśmami z napisem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Poglądowa mapa jest dostępna w zakładce TRASA.

PARKINGI

Zalecamy zostawienie aut na parkingu przy ul. Karolinki (w pobliżu KWK Stasznic, ok. 400m od biura zawodów). Nie będzie możliwości dojazdu bezpośrednio pod biuro, ani parkowania aut wzdłuż ulicy Pszczyńskiej.

CITY TRAIL Junior

Nieodłącznym elementem CITY TRAIL są biegi dla dzieci i młodzieży. Tutaj uczestnicy są podzieleni na 5 kategorii wiekowych i biegają na dystansach od 300 m do 2 km. W przypadku zawodów dla dzieci karnet sześciu biegów kosztuje 20 zł (do kupienia tylko przez internet), a pojedynczy start – 5 zł. Połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, z którą nawiązaliśmy w tym roku współpracę.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Na naszym facebookowym profilu powstało WYDARZENIE dedykowane katowickiej odsłonie naszego cyklu. Warto do niego dołączyć, bo to miejsce, w którym odbędzie się konkurs – zadanie na niedzielę opublikujemy w sobotę, tymczasem zapraszamy do zapoznania się z tegoroczną FORMUŁĄ naszych konkursów.

Gdybyście mieli jeszcze jakieś wątpliwości – zapraszamy do przeczytania FAQ. Pamiętajcie także o zapoznaniu się z REGULAMINEM.

Do zobaczenia!