Katowice

Szymon Kotyla o włos od rekordu trasy w Katowicach

19.03.2017

To był bardzo emocjonujący bieg! Rywalizacja Szymona Kotyli i Damiana Paska o wygraną w klasyfikacji generalnej przyniosła znakomite rezultaty - zabrakło jedynie 4 sekund do rekordu katowickiej trasy. Z walki zwycięsko wyszedł Szymon. Wśród pań najlepszą okazała się Julia Surman, która wywalczyła drugą lokatę w klasyfikacji generalnej - za Sylwią Ślęzak, która dzisiaj nie startowała. Linię mety minęły 424 osoby.

Dzisiejszy wynik Szymona Kotyli na 5-kilometrowej pętli to 16:05. Drugie miejsce zajął dzisiaj Damian Pasek (16:08), a trzeci był Mateusz Włostowski (16:17). Dokładnie tak samo wygląda podium klasyfikacji generalnej.

- Rywalizacja w Katowicach jest naprawdę na wysokim poziomie. Każdy start to dobry sprawdzian formy, do którego podchodziłem bardzo poważnie i za każdym razem dawałem z siebie 100%. CITY TRAIL jest dla mnie wyjątkowym cyklem, a dzisiejszy bieg był szczególnie ważny ze względu na rywalizację w klasyfikacji generalnej. Walka z Damianem z pewnością na długo zostanie mi w pamięci. To dzięki Sylwii – mojej dziewczynie - i jej namowom wystartowałem w całym cyklu, a efekt końcowy jest znakomity. Bardzo się cieszę, że razem zwyciężyliśmy! – podkreślił na mecie Szymon Kotyla.

Wśród kobiet zabrakło dzisiaj najmocniejszej zawodniczki – wspomnianej Sylwii Ślęzak, która już w lutym zapewniła sobie wygraną w cyklu. Pod jej nieobecność zwycięstwo odniosła Julia Surman. Zaledwie 18-letnia zawodniczka zajęła drugie miejsce w generalce. Jej dzisiejszy czas to 20:42. Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Agnieszka Janocha – 21:02 – trzecia w klasyfikacji generalnej cyklu, a trzecie miejsce zajęła Ewa Nowak – 21:09.

W dzisiejszym biegu po raz piąty startowała Agnieszka Zaręba. – To dla mnie fajny dzień – udało mi się uzyskać najlepszy wynik w całej edycji, z czego bardzo się cieszę – mówiła na mecie zawodniczka. - Na CITY TRAIL poznałam naprawdę dużo osób. Na co dzień się nie spotykamy, bo mieszkamy w różnych miejscowościach Aglomeracji Śląskiej i wspólne treningi byłby dość skomplikowane logistycznie, dlatego CITY TRAIL to dla nas okazja to spotkania się raz w miesiącu w większym gronie – dodała.

Nad stawami Janina i Barbara nie zabrakło także najmłodszych zawodników, startujących w cyklu CITY TRAIL Junior - w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 84 uczestników.

Zakończenie sezonu odbędzie się na siódmej imprezie – uroczystej gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej cztery biegi, a także nagrody dla najszybszych. Po raz pierwszy organizatorzy wręczą również nagrodę w Plebiscycie CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku, w którym wyróżniona została Agnieszka Gortel-Maciuk, startująca w katowickiej edycji zawodów. Ceremonia zakończenia odbędzie się 30 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach o godz. 18:30 (ul. Bogucicka 3, aula w budynku A).