z

Niedziela pełna (biegowych) wrażeń!

19.08.2013

Niedziela pełna (biegowych) wrażeń!

Bieganie po plaży, siłownia „pod chmurką”, gra „w zbijaka” – takie atrakcje „zafundowali” nasi trenerzy uczestnikom spotkań w ramach akcji zBiegiemNatury. Kto nie był, niech żałuje! ;) 

W Poznaniu korzystając z ładnej pogody udaliśmy się na… plażę. - Oczywiście najpierw trzeba było do niej dobiec, ale to sama przyjemność. Po wykonaniu ćwiczeń ogólnej sprawności fizycznej przeszliśmy do wykonania tych wzmacniających poszczególne partie mięśniowe. Oczywiście znalazło się miejsce na zabawę. Na koniec wykonaliśmy kilka rytmów, zwracając uwagę na poprawną technikę biegu. Jak co tydzień zajęcia zakończyliśmy ćwiczeniami rozciągającymi – relacjonuje Monika Kinowska, trenerka Poznań zBiegiemNatury.

Tymczasem poznański trener – Piotrek Karolczak w weekend startował w najtrudniejszym w Polsce biegu górskim – Biegu Ultra Granią Tatr. – Takiego doświadczenia życzę każdemu biegaczowi. Chociaż mnie przerósł, było warto. Pierwszy raz mogę powiedzieć, że cieszę się, że nie zszedłem z trasy, a było blisko. Zazwyczaj w biegach, w których już na trasie wiem, że nie zajmę czołowej lokaty, po prostu rezygnowałem z kontynuowania biegu. Tutaj przeżyłem coś niezwykłego – bieg w grupie, rozmowy z innymi zawodnikami. Coś pięknego! – opowiada Piotrek. – Na pewno na najbliższych zajęciach podzielę się z uczestnikami zBiegiemNatury swoim nowym doświadczeniem.

Wracamy z gór, niemal nad morze, bo do Szczecina :) - Po biegu ciągłym i serii podbiegów z obciążeniem drugiej osoby, graliśmy "w zbijaka" na przepięknej polanie widokowej. Świetnie się przy tym bawiliśmy! – mówi Radosław Erkiert, trener zBN Szczecin. 

Z kolei we wrocławskim parku Grabiszyńskim postanowiliśmy popracować nad rzeźbą naszych mięśni brzucha, pleców i ramion na "siłowni pod chmurką. W Bydgoszczy pracowaliśmy nad techniką i ergonomią biegu, w Olsztynie wykonaliśmy szereg ćwiczeń core stability, czyli ćwiczeń stabilizujących, wzmacniających mięśnie głębokie. W Gdańsku trenerka Marta Krawczyńska zeserwowała zabawę biegową.

O tym, co działo się w Gdyni opowiada tamtejsza trenerka Dominika Zakrzewska. - Cały spotkanie owiane było tematami wydarzeń sportowych, które miały teraz miejsce w Polsce, jak i na świecie. Głównymi tematami były mistrzostwa świata w Moskwie, Maraton Solidarności, który odbywał się ostatnio na ulicach Gdańska, ale też walka Artura Szpilki na gali boksu w Chicago.
Na naszym „treningu” zrobiliśmy rozbieganie - znaną wszystkim trasę pokonaliśmy od drugiej strony.

W najbliższą niedzielę – 25 sierpnia widzimy się po raz ostatni w tej edycji. Akcja zBiegiemNatury powróci w październiku! :)