Podsumowanie edycji w Bydgoszczy, Trójmieście i Olsztynie

25.03.2016

Kolejne trzy miasta biorące udział w naszym cyklu zakończyły oficjalnie sezon 2015/2016.  Uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych medali odbyło się w tym tygodniu w trzech lokalizacjach: Bydgoszczy, Trójmieście i Olsztynie.

Bydgoszcz

Bydgoszcz to druga (po Poznaniu) siła CITY TRAIL. Miniona edycja była już czwartą organizowaną w ramach cyklu. Sezon 2015/2016 przyniósł kolejne wzrosty. Liczba sklasyfikowanych biegaczy to 634 osoby, a uczestników, którzy startowali co najmniej raz było 1154. W cyklu CITY TRAIL Junior sklasyfikowanych zostało 224 uczestników, a takich którzy pobiegli choć raz było 468. Procentowy udział kobiet w Bydgoszczy to 32.

Najlepszymi zawodnikami edycji 2015/2016 w Bydgoszczy zostali Marta Szenk i Bartłomiej Kotłowski. Najlepszy wynik Marty to 17:35, a Bartka – 15:40. Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej odniósł pierwszy skład TKKF Kolejarz Bydgoszcz.

Trójmiasto

Cykl CITY TRAIL w Trójmieście odbywa się na dwóch trasach – w Gdańsku i w Gdyni. Miniona edycja była – podobnie jak w Bydgoszczy – czwartą. W sezonie sklasyfikowanych zostało 292 biegaczy, a takich, którzy startowali co najmniej raz było 669. W CITY TRAIL Junior liczba uczestników, którzy wystartowali 4 razy lub więcej to 105. Zawodników, którzy wystartowali co najmniej raz było 266. Procentowy udział kobiet w Trójmieście to 37 – jest to jeden z najwyższych wskaźników w całym cyklu CITY TRAIL.

Najszybszymi biegaczami zostali Magdalena Dias i Oskar Przysiężny. Najlepszy wynik Magdaleny na trasie w Gdańsku – 20:13 – to jednocześnie rekord trasy. W Gdyni zawodniczka Zorzy Gdynia pokonała 5-kilometrową trasę najszybciej w czasie 20:27. Najlepszy wynik Oskara Przysiężnego w Gdańsku w tym sezonie to 16:59, a w Gdyni – 16:30. W rywalizacji drużynowej zwyciężył pierwszy skład Maja Team.

Olsztyn

Zawody w ramach CITY TRAIL organizujemy w Olsztynie również od czterech lat. W sezonie 2015/2016 sklasyfikowanych zostało 330 biegaczy, a takich, którzy startowali co najmniej raz było 686. W CITY TRAIL Junior liczba uczestników, którzy wystartowali 4 razy lub więcej to 76. Zawodników, którzy wystartowali co najmniej raz było 166. Procentowy udział kobiet w Olsztynie to 31,9.

Najszybszymi biegaczami zostali Monika Jackiewicz i Artur Olejarz. Najlepszy wynik Moniki na trasie nad Jeziorem Długim to 18:21. Najlepszy wynik Artura wynosi 15:35. W rywalizacji drużynowej zwyciężył pierwszy skład Team Kopeć.

Nagrodami w biegu głównym dla najlepszych zawodników w klasyfikacji OPEN były zegarki Suunto, sprzęt marki Salomon oraz zestawy produktów Good Food. W kategoriach wiekowych najszybsi zawodnicy otrzymali gadżety Salomona oraz książki od Wydawnictwa Galaktyka. Najlepszy drużyny wywalczyły zestawy suplementów diety Etixx. W CITY TRAIL Junior nagrodami były książki Wydawnictwa Skrzat, koszulki od Nationale-Nederlanden oraz produkty OKT kids. Podczas ceremonii nagrody ufundowane przez Nationale-Nederlanden - bony o wartości 1000zł do Sklepów Partnerskich CITY TRAIL - odebrali zwycięzcy konkursu „Aktywnie-razem!”.

Kolejny sezon CITY TRAIL rusza w październiku, ale już w lipcu odbędzie się druga edycja CITY TRAIL on Tour. W dwa tygodnie odwiedzimy każdą z lokalizacji w których organizujemy jesienno-zimowy cykl. Będzie to okazja, by sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie w letnich warunkach. Szczegóły wkrotce!